Język:

Polish (Poland)English (United Kingdom)
Szukaj:
Zrobotyzowana głowica Panogear Drukuj Email

Zrobotyzowana głowica panoramiczna, przystosowana do każdej sytuacji.

Nasz zestaw zawiera wszystkie element niezbędne do wykonywania sesji złożonych z dziesiątek, setek, tysięcy zdjęć w celu stworzenia wysoko-rozdzielczościowych panoram nawet do kilku gigapikseli. Zestaw współpracuje z większością lustrzanek cyfrowych: sprawdź listę kompatybilnych aparatów. Całość pozwoli zaoszczędzić czas podczas samych sesji jak i podczas przetwarzania zdjęć. Wykonywanie dokładnie takich samych sesji fotograficznych w różnym czasie będzie jak bułka z masłem. Możliwy jest też podgląd procesu i dodawanie efektów artystycznych.

Dlaczego wybrać ten zestaw?

Prace nad niniejszym projektem, początkowo zainspirowanym przez społeczność fotograficzną, trwają już od kilku lat. Wszystkie wyniki zostały wykorzystane do stworzenia tego zestawu, który według nas zawiera najlepsze z komponentów do realizacji automatycznych sesji fotograficznych. Istnieje wiele zalet naszego zestawu:


Jaki wybrać typ interfejsu do komunikacji z głowicą?

Moduł Bluetooth

Nasz zestaw zawiera odbiornik Bluetooth umożliwiający komunikację z głowicą I sterowanie nią właśnie użyciu tej technologii. Wystarczy skonfigurować parametry fotografowania na komputerze lub kompatybilnym urządzeniu Smartphone przy użyciu programu Papywizard. W zestawie znajduje się adapter Bluetooth (w razie gdyby komputer nie był wyposażony w tą technologię). Odbiornik i oprogramowanie Papywizard współpracują z systemami Windows, Mas OS i Linux. Główną zaletą takiej komunikacji jest możliwość uprzedniego przygotowywania sesji i tworzenia szablonów odpowiadających celowi fotografowania (Panoramy Gigapixelowe, wirtualne Wycieczki itp.). Później importuje się plik XML sesji do programu Autopano Pro lub Giga w celu zoptymalizowanego połączenia zdjęć. Przy zakupie zestawu można skorzystać ze zniżek na zakup tego oprogramowania.
Wypróbuj oprogramowanie Papywizard - kliknij tutaj.

Panel dotykowy

Dodatkowo do odbiornika Bluetooth, oferujemy jako wyposażenie dodatkowe, panel dotykowy pozwalający na sterowanie głowicą bez komputera lub innych urządzeń. Nie współpracuje on z programem Papywizard, ale umożliwia wykonanie dowolnego rodzaju sesji I zaimportowanie pliku XML do programów Autopano Pro lub Giga. Jakie wybrać wyposażenie opcjonalne? Statyw Statyw standardowo znajduje sie w zestawie, ale istnieje możliwość zakupu zestawu bez niego, jeśli posiadasz swój własny, lub chcesz zaopatrzyć sie w inny. Zaoszczędzisz w ten sposób 10 euro z ceny zestawu. Panel (wyświetlacz) dotykowy Niniejszy panel dotykowy pozwala na sterowanie głowicą bez potrzeby użycia komputera lub smartphone. Jego funkcje umożliwiają wykonanie konfiguracji fotografowania i sterowanie głowicą. Ten wyprodukowany w Niemczech, solidny i niezawodny kontroler został wybrany ze względu na wysoką zgodność z naszą głowicą i możliwość rejestrowania sesji fotograficznych, co umożliwia zoptymalizowaną obsługę zdjęć podczas ich łączenia w programach Autopano Pro lub Autopano Giga. Panel dotykowy daje też możliwość wprowadzenia wielu ustawień (modelu lustrzanki cyfrowej, typu obiektywu itp.), oraz wyboru metody fotografowania (sferyczne, kątowe, mozaika), konfiguracji wielkości nakładania zdjęć, zwłoki czasowej itd. Panel automatycznie oblicza optymalną ilość zdjęć, które trzeba wykonać biorąc pod uwagę typ obiektywu i kąt jaki ma zostać sfotografowany. Panel jest dostępny jako wyposażenie dodatkowe w cenie 250 Euro. Uwaga: oprogramowanie panelu działa tylko w systemie Windows.


Oprogramowanie łączące

Jeśli nie posiadasz własnego oprogramowania do łączenia zdjęć, lub jeśli chciałbys je zmianić na Autopano, możesz skorzystać ze zniżki: program Autopano Pro w cenie 75 Euro zamiast 99 Euro, lub Autopano Giga w cenie 150 Euro zamiast 199 Euro.Program Autopano Giga zawiera wszystkie opcje Autopano Pro + dodatkowo narzędzie do tworzenia wirtualnych wycieczek w formacie Flash. Programy Autopano Pro i Giga posiadają wbudowany plugin pozwalający na import danych ze zrobotyzowanej głowicy i działają w systemach Windows, Mac OS i Linux.Dowiedz się więcej o Autopano.


Dokumentacja

Przez wzgląd na środowisko naturalne, firma Kolor stara się zamianiać fizyczną dokumentację do swoich produktów na wersje elektroniczne dostępne do przeglądania I pobierania online. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać papierową dokumentację, możesz poprosić o taką opcję, jest ona darmowa.
Pobierz instrukcję użytkownika do głowicy Panogear firmy Kolor.

Wszystko czego potrzebujesz jest zawarte w zestawie .

 • Głowica “Merlin” początkowo została stworzona dla astronomii, jest super wytrzymała, a wszystkie jej element objęte są roczną gwarancją
 • Małe wymiary I niska waga (28x21x12 cm), jedyne 2,2 kg
 • Możliwość tworzenia szablonów fotografowania na komputerze przy użyciu programu Papywizard
 • Uniwersalny projekt typu open-source
 • Podwójne baterie umożliwiające nieprzerwaną pracę przez blisko 11 godzin bez potrzeby doładowania
 • Pliki XML z sesji SA odczytywane i przetwarzane przez programy Autopano Pro i Autopano Giga
 • Zestaw zawiera dokładną dokumentację,trwają też pracę nad wsparciem dla użytkowników takim jak tutoriale wideo czy dokumentacja online.
 • Użytkownicy głowicy “Merlin” mogą dzielić sie doświadczeniami na forum

 Zestaw składa się z następujących pozycji :

 • Zrobotyzowana głowica “Merlin”
 • Podwójne złącze baterii
 • Dwa akumulatory
 • Ładowarkę baterii + adapter do gniazda zapalniczki samochodowej
 • Łącznik prosty
 • Łącznik L
 • Adapter Bluetooth do koputera (w razie gdyby twój computer nie posiadał Bluetooth)
 • Kable spustowe do połączenia głowicy z aparatem (pozwalają na zdalne sterowanie aparatem): Lista kompatybilnych aparatów.
 • Odbiornik Bluetooth kompatybilny z oprogramowaniem Papywizard
  Wypróbuj oprogramowanie Papywizard - kliknij tutaj.

Wyposażenie opcjonalne

 • Panel dotykowy
 • Oprogramowanie do łączenia zdjęć (Autopano Pro lub Autopano Giga)

Zamów lub zobacz cenę w naszym sklepie internetowym : sklep.vr24.pl


 

 

www.vr24.pl jest własnością
ELBIT Komputery i Notebooki

wszelkie prawa zastrzeżone